MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Институт за стандардизација

Wednesday, 03 June 2020 09:51
Rate this item
(1 Vote)

Институтот за стандардизација на Република Северна Македонија (ИСРСМ) е национално тело за стандардизација кое ги претставува националните интереси во меѓународните, европските и регионалните организации за стандардизација, ги промовира стандардизациските активности и преку здружување на јавните и приватните заинтересирани страни, ИСРСМ подготвува и усвојува доброволни национални стандарди.

Работно време:
Пон - Пет: 07:00 - 17:00
Саб - Нед: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: www.isrsm.gov.mk

fb   Instagram

Read 416 times Last modified on Wednesday, 03 June 2020 10:14
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org