Хотели

Почетна :: Хотели : Мотели : Хостели : Вили

МАГНОЛИЈА РЕСОРТ ПОНИКВА

Thursday, 30 March 2023 13:28
Rate this item
(1 Vote)

Опкружен со прекрасна борова шума, во центарот на Пониква - се наоѓа хотелот Магнолија Ресорт. Пониква е планински туристички центар и планинско одморалиште, 1650м надморска височина, во источна Македонија, на само 120 километри од Скопје и најблискиот аеродром.
Повелете во Магнолија Ресорт на Пониква, каде сè е подредено според доброто чувство на комотност и секојдневно уживање.

Магнолија Ресорт – Пониква е збирно место за искусни поединци кои живеат доследно со идеалите кои го дефинираат модерниот луксуз и е горд носител на епитетот на еден од најпрепознатливите симболи на Пониква.

Внатрешноста на хотелот е внимателно изработена и креирана со цел на гостите да им овозможи планинска атмосфера во текот на сите сезони преку комбинација на традиционални и модерни елементи,  со дрвени панели и најфини ткаенини во топли тонови.

Магнолија Ресорт на гостите им нуди 30 широки и топли соби и апартмани, опремени со сите модерни капацитети неопходни за целосен одмор и релаксација, вклучувајќи бесплатен Wi-Fi, ТВ, кабловска телевизија со над 40 канали, сеф, мини бар, фен.

Покрај сместувачките капацитети, хотелот нуди повеќе опции за разни активности, како што се конференциска сала, комплетно опремен модерен спа и фитнес центар, игротека за деца (во изградба), и приватна просторија (летниковец) за гостите на хотелот.

Рецепција: 076 – 213 – 212

Ресторан: 076 – 213 – 205

Работно време: 00 – 24ч

 

 

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Instagram: magnolijaresort
Facebook: Magnolija Resort Ponikva
Web: magnolijaresort.mk


 

 

 

Read 1242 times Last modified on Thursday, 30 March 2023 13:42
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org