MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Ситни колачи од сите видови и вкусови направени со најсвежи состојки
Традиционални македонски слатки направени по стари традицинални рецепти
Торти за сите пригоди родендески, свадбени, за подарок украсени по ваша желба
Слатки по нарачка за сите ваши прослави
Во маркетите низ Македонија вршиме дистрибуција на: гурабии, бомбици, еурокрем колачи, еклери, индијанки, толумби, тригуни и повеќе видови на суви колачи

Работно време:

Пон - Саб: 08:00 - 21:00
Недела: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: www.resana.mk 

fb Instagram

 

 


Фабрика за преработка на овошје и зеленчук
За подетални информации за нас и нашите производи, за прашања, коментари, слободно контактирајте не.
Ви благодариме.

 фабриката започна со преработка на овошје и зеленчук во 2000 година. Започнавме како мала фабрика со преработка на само дел од земјоделските култури кои ги поседува нашето подрачје. После позитивните резултати од првите години и прифатеноста од страна на потрошувачите нашето производствено оделение почна да се шири со нови машини за преработка. Сето тоа е резултат на квалитетот на нашите производи, секако и стекнатата доверба на нашите потрошувачи.
Современа технологија на производство

Најновата технологија ни овозможи поквалитетно и поекономично производство, а со самото тоа и поконкурентни цени на македонскиот, но и на светските пазари.


Работно време:
Пон - Саб: 08:00 - 17:00
Недела: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web:  www.potkolesino.com

fb Instagram

 

 

Добредојдовте во светот на слатките задоволства кои ќе направат животот да ви биде поблаг. Доколку славите, одбележувате или поклонувате, дозволете да ве засладиме и усреќиме со нашиот широк асортиман на колачи правени по оригинални рецепти.

"Ресана" претставува креативна последица од искуството, умешноста, посветеноста, истрајноста и над сето тоа оптимизмот во изминатите 60 години.

Нуди прекрасен избор на торти и слатки за сите Ваши веселби, родендени, свадби, крштевки и за сите други прилики. Ние секогаш сме подготвени да одговориме на Вашите идеи и да направиме торта од Вашите соништа. Со задоволство подготвуваме забавни и уникатни слатки на кои тешко можете да им одолеете.

Ако постои торта што можете да ја замислите, повелете кај нас да ја креираме за Вас.

Успехот се состои во оригиналните рецепти, традиционалните македонски колачи, вкусните и прекрасно украсени свадбени и роденденски торти.

За да се постигне совршенство во вкусот, нашите слаткарски мајстори користат свежи суровини како: брашно, шеќер, јајца, млеко, филтрирана вода со највисок квалитет и работат во средина опремена по HACCP стандарди.

Работно време:

Пон - Саб: 08:00 - 21:00
Недела: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: www.resana.mk

fb Instagram

 

 

Повеќегодишна традиција во изработка на торти и колачи...

Дозволете да бидеме дел од Вашите свечености!!!

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 24:00
Саб - Нед: 08:00 - 24:00

e-mail:  
web:

fb Instagram

Највкусната,најубавата најдизејнираната адреса....Слаткарница “Канела Струмица... за самото реноме и бренд зборуваат повеќето од 20години постоење...
Повеќе од 30 вкусови на торти од домашни рецепти и огромниот асортиман на вкусни колачиња единствено во Слаткарница Канела Струмица

Работно време:
Пон -Пет: 08:00- 24:00   
Саб - Нед:08:00 -24:00  

e-mail:
Web:

fb Instagram

ve miks slatkarnica logo1

ВЕ МИКС СЛАТКАРНИЦА - Синоним за квалитетни и вкусни слатки

Производство на сите видови торти, ролати, колачи. Вршиме достава до вашите игротеки, домови, ресторани...

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 24:00
Саб - Нед: 08:00 - 24:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: www.ve-miks.com.mk

fb Instagram

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 24:00
Саб - Нед: 08:00 - 24:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web:

fb Instagram

logo 1429735107 74

Производство на торти и слатки за сите пригоди

Работно време:
Пон - Саб: 09:00 - 23:00

e-mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web:

fb Instagram