Ресторани

Почетна :: Ресторани

Работно време:

Пон - Саб: 08:00 - 21:00
Недела: не работиме

e-mail:
web:

fb Instagram

 

 

 
Работно време:
Пон - Нед:  08:00 - 20:00

e-mail:
web: 

fb Instagram

 
Работно време:
Пон - Нед:  08:00 - 20:00

e-mail:
web: 

fb Instagram

 
Работно време:
Пон - Саб: 07:00 - 20:00
Недела: 07:00 - 16:00

e-mail:
web:

fb Instagram

 

 

Сушико (Sushico) е синџир ресторани за јапонска, тајландска и кинеска храна. Првиот ресторан е отворен во 1997 година. Денес Сушико рестораните можете да ги најдете на повеќе места во Истанбул, Анкара, Кипар, Анталија. Со отворањето на ресторанот во Скопје брендот Сушико го најави своето присуство и на Балканот. Скопскиот ресторан е 42 ресторан од синџирот ресторани на површина од 280 квадратни метри и е единствениот суши ресторан од ваков тип во земјава. Квалитетната услуга и вкусното мени се главната причина Сушико рестораните да бидат првиот избор на вистинските љубители на различните вкусови на Далечниот Исток. 
Рестораните нудат специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина и високопрофесионални угостителски услуги и квалитет. Со цел да се постигне оригиналниот изглед на азиските ресторани, целокупниот ентериер е изработен во препознатливите белези на источната традиција со современа интерпретација, а во кујната на Сушико работат професионални готвачи од Јапонија, Кина и Тајланд. Со воведување на кетеринг услугата, специјалитетите на Сушико може да бидат составен дел на приватни забави, коктели и разни корпоративни настани. 
Мотото „Скопје го заслужува Сушико “ е само потврда дека на главниот град му недостасуваше уникатен ресторан со префинет ентериер и пријатна атмосфера.
 
Работно време:
Пон - Чет: 10:00 - 00:00
Пет - Саб: 10:00 - 01:00
Недела: 10:00 - 00:00
 
 
e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
 fb Instagram
  

Работно време:

Пон - Пет: 12:00 - 23:00,
Саб: 10:00 - 00:00
Нед: 10:00 - 18:00

e-mail:
web:

fb Instagram