Ресторани

Почетна :: Ресторани

Ресторан Шалом

Monday, 27 April 2020 10:08
Rate this item
(2 votes)

 
Ресторан SHALOM е основан во 2017 година . Shalom е добро познат по разните варијации од модерна, традиционална храна што го прави познат кај своите клиенти и посетители. Буквално вклучувајќи ги светските трендови на храна.

Ресторан Шалом успешно се носи со своите конкуренти од Македонија и Балканот со што годишно се кити со повеќе од 20 Интернационални награди во различни категории.

Во 2017 е избран за најуспешен ресторан од Министерството за Економија на Македонија и закитен со максимален број на ★★★★ Ѕвезди , истата година на натпреварувањето „Балкански награди за туристичка индустрија“ РЕСТОРАН ШАЛОМ беше избран за најдобар ресторан на ниво на целиот балкан.

 
Работно време:
Пон - Чет: 10:00 - 24:00
Пет - Нед: 10:00 - 01:00
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.: www.shalom.mk

fb Instagram

Read 220 times Last modified on Monday, 27 April 2020 10:28
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org