MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Freshys - Фрешис

Thursday, 07 May 2020 06:11
Rate this item
(1 Vote)

23905667 1586644208040320 7843306006871130593 n

Ресторан за здрава храна · Бар за смути и сокови · Продавница за органски производи

Прв ресторан со социјален бизнис модел, 34% од профит се донираат. Нудиме квалитетна и здрава храна, а градиме доверба, емпатија, заедништво.

Ресторанот Фрешис има социјален бизнис модел на работа преку кој се обврзува да издвојува 34% од месечната заработка за остварување на одредени социјални цели. Во соработка со повеќе институции и организации ќе се обидеме да предонесеме за општеството преку редовно донирање на оброци за бездомни лица, редовни попусти за социјално загрозени категории на граѓани и слични активности. Оброк по оброк, нашата цел е да го направиме Скопје подобро место за сите нас. Стопли срце!

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 24:00
Саб - Нед: 08:00 - 24:00
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.:

fb Instagram

Read 562 times Last modified on Tuesday, 12 May 2020 08:06
More in this category: Take away »
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org