MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

 

Работно време:
Пон - Чет: 12:00 - 24:00
Пет - Нед: 12:00 - 24:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: 

fb Instagram

 

Работно време:
Пон - Пет: 00:00 - 00:00
Саб - Нед: 00:00 - 00:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web:

fb Instagram

 

logo

Свети Наум хотелски комплекс Во боженственото природно опкружување на локалитетот Св. Наум на 28 км. од градот Охрид, помеѓу бескрајното синило на Охридското Езеро и високиот планински масив на планината Галичица, непосредно до најубавите и најголемите извори кои го напојуваат Охридското Езеро, е сместен Хотелскиот Комплекс.
Св. Наум е свето место, кое зрачи со убавина, култура и традиција. Имено, непосредно до Хотелскиот Комплекс „Св. Наум“ се наоѓа еден од најубавите и најзначајните манастири во Охридскиот регион, манастирот „Св.Наум“ (IX) век, каде се погребани моштите на истоимениот светец Св. Наум - еден од најверните следбеници на првите словенски просветители Св. Кирил и Методиј.
Токму поради почитта кон историјата и традицијата, со цел да не се наруши оваа вонвременска убавина и хармонија која како да го достигнала својот максимум на ова свето место, Хотелскиот Комплекс „Св. Наум“ со својата традиционална архитектура, комплетно се претопува со манастирскиот амбиент, но затоа пак со внатрешниот рустичен и истовремено луксузен ентериер, нуди врвни стандарди на сместување и хотелски услуги, кои ги задоволуваат и најприбирливите гости.
Хотелот располага со шест прекрасни традиционални двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро, ресторан со 150 места за седење, нацинален ресторан „Охридска Соба“ и бар.
Овде постојано се креираат нови и возбудливи јадења, секогаш од најквалитетна риба и зеленчук, со посебен акцент на традиционалната македонска кујна. Толку многу убавина, историја и традиција на едно место, надополнето со сместување и услуги со највисоки стандарди е реткост да се пронајде и доживее. Ова е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. Ве очекуваме....
Мирната и питома околина и репрезентативноста на хотелот и локалитетот Св.Наум, заедно со капацитетите и опремата што ги нуди, го прават хотелскиот комплекс Св.Наум идеално место за одржување на семинари, деловни состаноци, работилници, средби и презентации.
Ова е место кое ќе ги воодушеви вашите партнери и гости и каде истовремено ќе ги споите работата и задоволството.
 Сала за состаноци (капацитет до 12 лица)
 Мала конференциска сала (капацитет до 50 лица)
 Голема конференциска сала (капацитет до 150 лица)

Работно време:
Пон - Пет: 00:00 - 00:00
Саб - Нед: 00:00 - 00:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
         This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web:www.hotel-stnaum.com.mk

fb Instagram

 

Работно време:
Пон - Пет: 00:00 - 00:00
Саб - Нед: 00:00 - 00:00

e-mail:
Web:www.rosediplomatique.com.mk

fb Instagram

vizitkanova

Работно време:
Пон - Пет: 00:00 - 00:00
Саб - Нед: 00:00 - 00:00

e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web: www.royal.com.mk

fb Instagram

Издаваме апартмани во куќа во најстрог центар и се наоѓаат на само 100 метри од Охридското Езеро, така што ќе немате никаква потреба од такси-ако доаѓате без возило.Апартманите се опремени со нови кревети, нови шкавчиња, тв-кабловска, wi-fi бежичен интернет, сопствено купатило со топла вода 24/7, греење, двор.Објектот има сопствен влез, и паркинг кој е бесплатен за нашите гости.Сместете се во најубавиот дел на Охрид. Повелете во апартмани Ivvi…

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 20:00

Саб - Нед: 08:00 - 16:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

web:

fb Instagram

Издаваме апартмани во куќа во најстрог центар и се наоѓаат на само 100 метри од Охридското Езеро, така што ќе немате никаква потреба од такси-ако доаѓате без возило.Апартманите се опремени со нови кревети, нови шкавчиња, тв-кабловска, wi-fi бежичен интернет, сопствено купатило со топла вода 24/7, греење, двор.Објектот има сопствен влез, и паркинг кој е бесплатен за нашите гости.Сместете се во најубавиот дел на Охрид. Повелете во апартмани Ivvi…

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 20:00

Саб - Нед: 08:00 - 16:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

web:

fb Instagram

Villa Bella е фамилијарно воден хотел и ресторан кој се наоѓа во предградието на градот Кавадарци во месноста Моклиште, Ваташа.Новоизграден во 2012 година, овој класичен Boutique хотел е поставен помеѓу безвременски пејзажи и живописна околина на природна убавина.Ние во Villa Bella ја знаеме важноста за тоа колку е потребно да имате забавен и опуштен одмор и поради оваа причина ве уверуваме дека Вашиот престој кај нас ќе биде еден од незаборавните. Ние сме на Ваше располагање во секое време да ви помогнеме со вашите барања за да можете да се почувствувате како дома.Aко имате желба и чувство за авантура и сакате да видите повеќе од убавините кои што ги нуди Македонија ние организираме туристички тури кои ќе одговараат на сите Ваши потреби, започнувајќи од дегустација на вино, до посета на Скопје или Охридското Езеро и многу други возбудливи места кои што ги кријат природните убавините на Македонија.Villa Bella е идеална локација за вашиот настан, без разлика дали тоа е свадба, роденден или некој друг настан или веселба.Во Villa Bella организираме дегустации на вина, но исто така можеме да организираме и посети и дегустации во винарските визби во Тиквешкиот регион.Можеме да понудиме угостителски услуги, музика во живо и простор за 26 лица во нашите 8 соби.Без разлика дали вашиот престој е бизнис или задоволство Villa Bella ќе ви обезбеди совршена можност да доживеете нешто различно и уникатно.

Работно време:

Пон - Саб: 08:00 - 20:00

Нед: 09:00 - 14:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

web:www.villabella-mk.com

fb Instagram

Benefiting from a central location, Skopje's Hotel Dolce International offers modernly furnished air-conditioned rooms with free WiFi. A free fitness centre is available. Private parking is possible on site, free of charge.

A flat-screen TV with satellite channels, and a minibar are provided in each of the rooms. The en-suite bathroom is fitted with a shower or a spa bath, free toiletries and a hairdryer.

A grocery shop and a restaurant can be found within 50 m from the Hotel Dolce International. Skopje City Mall is set 800 m away. The City Park can be reached in 1 km. A wide number of cafeterias and restaurants are set in the surrounding area of the hotel. A 10-minute walk will take you to Skopje Zoo. Skopje Airport is located 25 km away.

Работно време:
Пон - Чет: 12:00 - 24:00
Пет - Нед: 12:00 - 24:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: www.hoteldolce.mk

fb Instagram

 

Хотел Влахо е лоциран во центарот на Скопје, веднаш зад Универзалната сала и нуди 14 луксузни соби и 9 ексклузивни апартмани. Чест ни е да Ве информираме дека сме рангирани со 4 звезди и дека на нашите гости можеме да им обезбедиме највисок квалитет на престој и услуги, со што тие би се чувствувале како да се во својот дом.

Работно време:
Пон - Чет: 12:00 - 24:00
Пет - Нед: 12:00 - 24:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.: www.hotelvlaho.com

fb Instagram

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org