MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Свети Наум

Friday, 26 June 2020 13:29
Rate this item
(0 votes)

 

logo

Свети Наум хотелски комплекс Во боженственото природно опкружување на локалитетот Св. Наум на 28 км. од градот Охрид, помеѓу бескрајното синило на Охридското Езеро и високиот планински масив на планината Галичица, непосредно до најубавите и најголемите извори кои го напојуваат Охридското Езеро, е сместен Хотелскиот Комплекс.
Св. Наум е свето место, кое зрачи со убавина, култура и традиција. Имено, непосредно до Хотелскиот Комплекс „Св. Наум“ се наоѓа еден од најубавите и најзначајните манастири во Охридскиот регион, манастирот „Св.Наум“ (IX) век, каде се погребани моштите на истоимениот светец Св. Наум - еден од најверните следбеници на првите словенски просветители Св. Кирил и Методиј.
Токму поради почитта кон историјата и традицијата, со цел да не се наруши оваа вонвременска убавина и хармонија која како да го достигнала својот максимум на ова свето место, Хотелскиот Комплекс „Св. Наум“ со својата традиционална архитектура, комплетно се претопува со манастирскиот амбиент, но затоа пак со внатрешниот рустичен и истовремено луксузен ентериер, нуди врвни стандарди на сместување и хотелски услуги, кои ги задоволуваат и најприбирливите гости.
Хотелот располага со шест прекрасни традиционални двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро, ресторан со 150 места за седење, нацинален ресторан „Охридска Соба“ и бар.
Овде постојано се креираат нови и возбудливи јадења, секогаш од најквалитетна риба и зеленчук, со посебен акцент на традиционалната македонска кујна. Толку многу убавина, историја и традиција на едно место, надополнето со сместување и услуги со највисоки стандарди е реткост да се пронајде и доживее. Ова е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. Ве очекуваме....
Мирната и питома околина и репрезентативноста на хотелот и локалитетот Св.Наум, заедно со капацитетите и опремата што ги нуди, го прават хотелскиот комплекс Св.Наум идеално место за одржување на семинари, деловни состаноци, работилници, средби и презентации.
Ова е место кое ќе ги воодушеви вашите партнери и гости и каде истовремено ќе ги споите работата и задоволството.
 Сала за состаноци (капацитет до 12 лица)
 Мала конференциска сала (капацитет до 50 лица)
 Голема конференциска сала (капацитет до 150 лица)

Работно време:
Пон - Пет: 00:00 - 00:00
Саб - Нед: 00:00 - 00:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
         This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web:www.hotel-stnaum.com.mk

fb Instagram

Read 85 times Last modified on Friday, 26 June 2020 13:41
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org