MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Д-р Ристовски

Tuesday, 22 September 2020 13:06
Rate this item
(0 votes)

 
   
Офталмолошки Ласерски Центар Д-р Ристовски

Амбулантна Хирургија - сите хируршки интервенции се изведуваат во локална анестезија и пациентот веднаш си оди дома:

- Ласерска корекција на диоптрија
- Отстранување на старечко перде или катаракта со факоемулсификација
- Стопирање на растечката кратковидост
- Хируршки третман на глауком

Конзерватива:

- Третман на кератоконус со крослинкинг и рибофлавин
- Лекување на макуларна дегенерација со бевацизумаб
- Лекување на ретинални дистрофии, пигментен ретинит

Дијагностика - потполно компјутеризирана.

Одредување на сите типови контактни леќи и очила

Дијагностика и конзервативен третман на страбизам и слабовидост
   
 
Работно време:
Пон - Саб: 09:00 - 16:30
Нед: не работиме
 
 
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web:
 
 fb Instagram
  
Read 1137 times Last modified on Tuesday, 22 September 2020 13:11
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org