Културни центри | Уметнички галерии

Почетна :: Културни центри | Уметнички галерии

Ателје за цртање и сликање

Monday, 16 August 2021 13:21
Rate this item
(0 votes)

 

Ателје за цртање и сликање 

Ликовно ателје каде ќе стекнете знаење и искуство за ликовните дисциплини и техники. Место за креативно дружење и духовна контемплација.Држиме курсеви за цртање и сликање за возрасни, припреми за уметнички училишта и факултети, креативни работилници за деца и тинејџери. Покрај часови со физичко присуство нудиме и онлајн курсеви преку зум.

 

Работно време:
Пон-Пет:18:00-21:00
Сабота:11:00-15:00

Недела:не работиме

e-mail: 
web

fb Instagram

Read 288 times Last modified on Monday, 16 August 2021 13:56
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org