MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Пантерфарм

Wednesday, 13 May 2020 11:43
Rate this item
(2 votes)

 

Неколку производи кои ги нудиме во нашата изобилна палета:

МОРИНГА е најпознатиот и најпрочуениот суплементкој некогаш е откриен. Се нарекува ЕЛИКСИР, затоа што сите делови од МОРИНГА ДРВО се користат како храна или суплемент. Морингата се користи во традиционалната медицина во(Африканската, Азиската, Латино...) Се користи во Сенегал, Филипини, Индија, Мексико, Хаити,....

Додаток во исхрана Маслото од Диво Оригано го надминува ефектот на модерните антибиотици се справува со:
-  Габични инфекции,ешерихија коли,стафилококи,салмонела... Делува на:
-Дишните органи (ги чисти белите дробови со потикнување на искашлување на секретот од бронхиите) кај воспалени синуси, алергиски ринит.

Power D/N® е хербална витална формула која се издава без препис од доктор која добавува хранливи состојки во машкиот репродуктивен систем и во бубрезите,
одржувајќи оптимално ниво на тестостерон и тироидни хормони....

Хигиенските влошки Sunny Girl се супервпивачки хигиенски влошки со совршено мазна памучна површина која дава поголема удобност, свежина и мекост.
Содржат слој со висока концентрација на негативни јони, кој е природно решение за менструалниот дискомфорт. 

МАСЛО ОД ЦРНО СЕМЕ:Хиндусите го нарекуваат Калониј,златен рудник на ЗДРАВЈЕ
Помага во лекување на сите болести:
- Го јакне имунолошкиот систем
- Ја зголемува виталноста на телото,помага во надминуванје на дневниот замор и слабост
- Делува противвоспалително,антипиретицно,антибактериски,антивирусно........

ИМУФИКС ТАБЛЕТИ 20 g
Таблетите содржат природен Wellmune WGP Beta Glucan од пекарски квасец (Saccharomyces cerevisiae), кој се секретира од неговите клеточни ѕидови. Тој е патентиран природен јагленхидрат, кој поседува уникатни биолошки особини

Работно време:
Пон - Нед: 09:00 - 17:00
Пет - Саб: 09:00 - 17:00

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
web: www.panterfarm.zyro.com

fb Instagram

Read 1157 times Last modified on Wednesday, 10 June 2020 11:42
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org