MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

 
 

Атлета  е  култна скопска теретана, формирана во 1985 година. Долгогодишното искуство во грижата за вашиот убав изглед и доброто здравје го направи Атлета еден од најпопуларните клубови во нашата земја. Огромен  е бројот на успешни боди билдери, фитнесс натпреварувачки  и  други  спортисти који дел од својата каријера ја поминале во оваа теретана.
Краток историјат

Фитнес клубот Атлета постои од 1986 година. Атлета е првиот официјално регистриран бодибилдинг клуб во нашата земја. Повеќе десетици илјади членови се запознаа со основните принципи на правилно вежбање и здрава исхрана во нашиот клуб.

Членови на различни генерации на иста фамилија , родители и деца, ги продолжија добрите спортски навики во секогаш инспиративната вежбачка атмосфера во најстариот бодибилдинг клуб во Македонија.

Во Атлета се создадени многу (нескромно е да се каже најмногу, но е точно) шампиони и шампионки во нашата земја. Љубителите на бодибилдингот добро ги познаваат бројните освојувачи на медаљи на домашен терен но и на меѓународни натпревари..

Истакнати имиња кои вежбале во Атлета и се натпреварувале за Атлета и за Македонија се:

Синиша Кариќ
Кујтим Нагавци
Милан Глигороски
Цветко Стојменов
Жарко Кабов
Небојша Јоциќ
Јулијана Штрковска
Жељко Чакарески
Жарко Срдиќ
Мирко Петровски
Емилија Трајковска
Светлана Маслова
Александара Маџароска
Семра Ајро

Со особена почит и благодарност ги спомнуваме имињата на двајца основоположници на овој спорт во Македонија,почитуваните г-дин Томислав Стокиќ и г-дин Илија Глигороски, кои се и основачи на ББК Атлета. Со  голем ангажман и посветеност тие ги поставија темелите на бодибилдингот (тогаш атлетска гимнастика) во Македонија.

Работно време:
Пон - Саб: 10:00 - 22:00
Недела: 16:00 - 20:00
 
e-mail: 
web:

fb Instagram

 

Спортски центар Вардар е центар за боречки вештини и рекреативна гимнастика за деца и рекреативна гисмнастика за возрасни и фитнес.

Добредодојдовте во МАСТЕР СПОРТ ДООЕЛ Македонија. Претпријатието е фокусирано кон продажба на брендирана спортска опрема од светски познатите фирми Lotto и Catmandoo. Освен тоа во нашата продажна палета се наогаат и продуктите од фирмите Hermes , Kwon , SMAI , Budo Nord и Masters. Преку нив нудиме производи за опремување на спортски сали  опрема за фитнес , бокс , кик бокс , мма како и за традиционалните боречки вештини. Нашите продукти  им се добро познати на клиентите како во македонија така и во регионот поради високиот квалитет и пристапните цени. Акцентирајки ја мултибренд понудата целта на компанијата е да стане регионална база за тој вид на специфична спортска опрема. Исто така имаме одлична соработка со повеќе Национални Федерации , клубови ,спортисти од разни спортови како и со реномирани фирми кои вршат дистрибуција на нашите продукти. Горди сме на нашата репутација поради високиот квалитет ,брзата и ефикасна услуга.  Седиштето на претпријатието и продажниот простор се наога во централното градско подрачје во Скопје.

Aдреса: Цветан Димов бр. 70, Скопје, Р. Македонија

Работно време:
Пон - Саб: 10:00 - 22:00
Недела: 16:00 - 20:00
 
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web: www.master-sport.com.mk 

fb Instagram

Работно време:
Пон - Саб: 10:00 - 22:00
Недела: 16:00 - 20:00
 
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web: 

fb Instagram

  
 
Боди билдинг и фитнес клубот Атанасовски своите почетоци ги датира од  месец септември дамнешната 1992 година,со скромен простор од едвај 50-тина м2 кога на ниво на град Скопје
 
постоеа клубови од ваков карактер кои можеа да се избројат на една рака.
 
Две години подоцна , клубот ја доживеа првата трансформација на сосема нов простор , тогаш веќе со расположливи 120 м2 во кругот на Училиштето за деца со оштетен вид , истотака во
Кисела Вода , кога всушност членовите на клубот забележаа значајни спортски резултати со освоени први места на републичко ниво, а во 1997 година клубот стана апсолутен шампион на Македонија по број на освоени места на државното натпреварување во Струга.
 
Еден од најважните датуми во историјата на клубот забележан е 28.Ноември 2012 година , денот кога се отвори комплетно новиот сопствен простор на ул.Божидар Аџија бр. 16 во близина на Економското училиште во населбата Кисела Вода. Клубот е исклучително простран и совршено климатизиран по највисоки светски стандарди. Моментално располага со 250 м2, озвучен и осветлен простор , кој  нуди идеални услови за сите ваши потреби за здраво вежбање.
 
Целокупната опрема за вежбање во клубот со повеќе од 70-тина работни места и тоа 16 аеробни и останатото анаеробна опрема  е од врвни брендови  за Боди билдинг и фитнес , односно  Techno gym, Sports art, Precor  и др. (погледнете  опрема) . За вашето оптимално вежбање се грижи одлично организиран стручен тим кој со својот надзор , ќе ви помогне во опуштена атмосфера да постигнете врвни резултати.
 
Работно време:
Пон - Саб: 10:00 - 22:00
Недела: 16:00 - 20:00
 
e-mail: 
web: www.klub-atanasovski.mk 

fb Instagram

Јавното претпријатие Билјанини Извори е јавно претпријатие , формирано со одлука на Советот на град Охрид на 28 февруари 2008 година. Неговата основна дејност е да стопанисува со Спортско рекреативниот центар Билјанини извори  и  јавниот паркинг простор.

Спортско рекреативниот центар се наоѓа на 695 метри надморска височина, со идеални климатски услови во текот на целата година ( 232 сончеви денови во годината ), лоциран на излезот на Охрид во подножјето на планината Галичица.
Инфраструктура што ја поседува Спортско рекреативниот центар овозможува одлични услови за спортско професионално и рекреативно користење на истата,  како и можности за организирање на културни, музички и други алтернативни настани.

Постоечка спортска инфраструктура
Спортска сала Билјанини Извори
Градски стадион Билјанини Извори
Атлетска патека МОНДО
Помошно игралиште со вештачка трева
Отворен Градски базен Атина Бојаџи
Три отворено тениски игралишта на тврда подлога

За повеќе информации видите на нашата веб страна

Спортско рекреативниот центар бил домаќин на многубројни спортско-културни манифестации од кои поважни се:

Музичка манифестација Охрид Колинг 2016, 2017
Фудбалски летен камп на ФК Барселона 2017
КУП на Македонија во кошарка 2016
Европско првенство Б дивизија за шени кадети - 2015 година
Светско првенство во ракомет за шени младинки - 2014 година
Охрид Трофеј , турнир во кошарка - 2013 година
Европско сениорско првенство во ракомет за жени - 2008 година
Светско младинско ракометно првенство за мажи - 2007 година
Светско кадетско ракометно првенство за жени - 2008 година
Европско младинско кошаркарско првенство за мажи - 2000 година
Концерт на Брајан Фери ( Спортска сала ) - 2007 година
Концерт на Лени Кравиц ( Градски стадион ) - 2008 година
Концерт на Боб Синклер ( Градски стадион ) - 2009 година
Концерт на Бјело Дугме ( Градски стадион ) - 2010 година
Балканско првенство во гимнастика

Јавниот паркинг простор е втората дејност со која стопанисува ЈП Билјанини Извори. Во овој момент ние раководиме со сите јавни паркинзи на територија на Општина Охрид.

ЈП Билјанини Извори располага со човечки ( искусен професионален кадар ) и машински ресурси ( машина за бусен ) за ваѓање и поставување на бусен како и за комплетно одржување на фудбалски терени и секакви тревнати површини.

 
Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 23:00
Саб - Нед: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web: www.biljaniniizvori.mk 

fb Instagram

Работно време:
Пон - Пет: 09:00 - 21:00
Саб - Нед: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web:

fb Instagram

Работно време:
Пон - Пет: 09:00 - 21:00
Саб - Нед: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web:

fb Instagram

 
Работно време:
Пон - Сабота: 09:00 - 21:00
Недела: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web:  www.tomcesport.mk 

fb Instagram

РиСпорт е мултибренд продавница, фокусирана на нудење на квалитетна спортска опрема, а воедно нудиме и најголем асортиман од брендот Under Armour во градот.
 
Во РиСпорт можете да го најдете најголемиот асортиман на Under Armour, голем избор за мажи,жени и деца.
 
Ве очекуваме!
Бул. Партизански Одреди, Центар (до хотел Дувет)
 
Работно време:
Пон - Сабота: 09:00 - 21:00
Недела: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
webwww.risport.mk

fb Instagram

Работно време:
Пон - Петок: 08:00 - 16:00
Саб - Недела: не работиме

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
web:  

fb Instagram

Page 1 of 2
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org