MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Д-р Бато

Thursday, 25 June 2020 13:14
Rate this item
(0 votes)

 

logo

ПЗУ Д-р Бато специјалистичка ординација по физикална медицина и рехабилитација од Куманово работи повеќе од 20 години. Тимот е предводен од искусен специјалист по физикална медицина и рехабилитација. Низ просториите на ординацијата се поминати преку 12 000 пациенти. Познати сме во нашата средина како успешен тим кој го подигнал стандардот на лекување и рехабилитација, како и односот кон пациентите на европско ниво. Освен класична физикална медицина ние сме единствена ординација каде се спроведуваат специфицирани услуги од мануелна вертебротерапија (хиропрактика) т.е. местење на рбетниот столб. Се работи и акупунктура на локомоторниот систем. Процедура на која сме најгорди е ДТС (декомпресивна терапија на рбетот), најсовремена метода на неоперативно лекување на разни видови на крстоболки и ишиалгии која на Запад, посебно во САД последните 15 години има голема експанзија на примена со што се избегнува операција на рбетот.

 

Работно време:
Пон - Нед: 08:00 - 20:00
Пет - Саб: 08:00 - 14:00

e-mail:
web: www.drbato.com

fb Instagram

Read 51 times Last modified on Thursday, 25 June 2020 13:22

Image Gallery

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org