MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Дермаплус

Среда, 10 Јуни 2020 13:03
Rate this item
(1 Vote)

 

logo

Доколку сакаме кожата да ни изгледа убава и сјајна во секое време, потребно е многу да се потрудиме околу тоа. Ординацијата „Дерма Плус“ ви препорачува дванаесет совети како да го постигнете тоа:

1. Спијте 7 до 8 часа секоја вечер за да овозможите целосна регенерација на енергијата и хранливите материи кои се содржат во дермата.
2. Бидете активни (спортувајте или шетајте) најмалку 20 минути во текот на денот за да бидете секогаш во топ форма.
3. Хранете се со производи и продукти кои се богати со антиоксиданси.
4. Користете крема за сончање со висок фактор како би ја заштитиле кожата од УВ индексот.
5. Употребувајте хидратантни креми кои во себе содржат антиоксиданси.
6. Користете производи кои содржат колаген и хиулоронска киселина.
7. Нанесувајте почесто крема на деловите од кожата кои што имаат тенденција почесто да се сушат, како на пример рацете, лактовите и др.
8. Внесувајте доволно количество вода во денот (најмалку 8 чаши) за да овозможите доволно вода и ослободување од слободните радикали
9. Намалете го процентот на јаглехидратите и мастите во исхраната и заменете ги со зеленчук и овошје
10. Се препорачуваат пилинг третмани на секои 15 дена за да се елиминираат токсините
11. Секоја вечер отстранувајте ја шминката за да може вашата кожа во текот на ноќта слободно да има внес на кислород
12. Придржувајте се кон овие совети континуирано и резултатите ќе бидат видливи

Поздрав! Внимавајте при изборот на средства за чистење на кожата

Работно време:
Пон - Пет: 09:00 - 21:00
Саб : 10:00 - 14:00
Нед : не работиме

e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
web: www.dermaplus.mk

fb Instagram

Read 58 times Last modified on Четврток, 11 Јуни 2020 17:45
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org