Ресторани

Почетна :: Ресторани

ЕНСО - Музичко Едукативен Центар

Вторник, 02 Јуни 2020 11:32
Rate this item
(1 Vote)

ЕНСО е посветено на своите ученици и нивните желби. Кај нас се учат сите стилови на музика, преку индивидуална, и групна настава, а учениците се усовршуваат изучувајќи класична, електрична и акустична гитара како и солфеж со елементарна теорија на музиката.
Наша цел и мисија е секој ученик да го напушти нашето училиште зајакнат во умот и духот.

Нашите лекции се прилагодени да ви одговараат во зависност од стилот кој сакате да го изучувате.
Секоја лекција е прилагодена за да одговараа на секој од учениците, нуди свеж и иновативен пристап кон учење и усовршување на гитарата.
Нудиме настава за сите нивоа и сите возрасти; од почетен до напреден степен, во сите стилови.
Нашиот музичко едукативен центар исто така им нуди на своите ученици уникатни и незаменливи можности да присуствуваат на различни работилници, летни кампови, да настапуват на различни манифестации, концерти, натпревари, радио и телевизија.

 

Работно време:
Пон - Пет: 08:00 - 16:00
Саб - Нед: не работиме

e-mail:
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
web:

fb Instagram

Read 19 times Last modified on Среда, 03 Јуни 2020 11:37
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org