MkMap

Почетна :: Сите локации на едно место

Levidia Garden Center

Tuesday, 21 July 2020 13:09
Rate this item
(0 votes)

 

РАСАДНИК ЛЕВИДИА се занимава со:

- Производство, одгледување и продажба на овошен саден материјал – овошни садници,
- Стручни совети за подигнување на овошни насади, кроење и резидба, распоред на садење и правилно комбинирање со опрашувачи
- Подигнување на матични насади и продажба на сертифицирани калем гранки
- Уредување на индустриски објекти и фабрики: надворешно и хортикултуро уредување
- Користење на технологија hydro seeding за брзо озеленување на големи површини
- Продажба на ѓубрива и препарати за органско и конвенционално третирање на дрвата

РАСАДНИКОТ ЛЕВИДИА почна со работа во декември 2012 година, како директна турска инвестиција во македонското земјоделие. Се занимаваме со производство на овошен саден материјал за: јаболка, круши, сливи, лешник, бадем, праска, кајсија, калемен орев, но располагаме и со садници од лимон, мандарина, калинка, портокал, маслинка и многу други овошни видови.

+389 (0)78/378 187

+389 (0)78/378 186

+389 (0)78/378 184

 

Работно време:

Пон - Саб: 08:00 - 16:00
Недела: не работиме

e-mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

web: www.levidia.com.mk

fb Instagram

Read 141 times Last modified on Tuesday, 21 July 2020 13:26
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org